Add a Blog Post Title

Kancelaria Upadłość Konsumencka Jak przygotować się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej? 

Badając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcielibyśmy rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci. 

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły pełno deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze. 

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego. 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly